Blog
z góry i pod górę
hephalump
hephalump geolog
14 obserwujących 467 notek 249482 odsłony
hephalump, 17 lutego 2017 r.

A czy Ty modlisz się razem ze swoim dzieckiem?

139 1 0 A A A

Oczekujemy od dzieci aby były takie jak my, albo takie jak my chcemy. Mówimy im, że mają coś robić by sprostać wymaganiom jakie im stawiamy. Ale czy sami zachęcamy je własnym przykładem?

Dzieci uważnie obserwują rodziców. Jeżeli ojciec nie czyta książek, a całe wieczory spędza przed telewizorem to ciężko będzie dziecku zrozumieć dlaczego je akurat zmusza do tego by czytało zamiast patrzeć w tv. Matka, która klnie przy dziecku niech nie dziwi się, że jej pociecha będzie ją naśladować i będzie przeklinać.

Dzieci wbrew pozorom nie chcą żyć na wolnym wybiegu. Chcą mieć w rodzicu oparcie i wzór do naśladowania. Moje przysposobione córki same domagają się bym jak najwięcej czasu poświęcał na zwykle towarzyszenie w ich codziennych zajęciach. Chcą bym razem z nimi czytał. Siedział z nimi przy lekcjach. Uczestniczył w zabawie. A gdy przychodzi do podejmowania decyzji oczekują, że ja będę decydował lub dam przykład.

***

Chciałbym aby moje dzieci miały Wiarę i uczestniczyły w życiu Kościoła. Ale jakbym mógł tego oczekiwać, gdybym sam był poza Kościołem i nie dawał przykładu wiary?
Tekst dostępny także pod adresem:

http://przysposobienie.blogspot.com/2017/02/a-czy-ty-modlisz-sie-razem-ze-swoim.html

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

w średnim wieku, niezbyt dynamiczny, z małego miasta przeniosłem się do dużego by w końcu uciec na wieś ;) Jeżeli przez jakiś dłuższy czas mnie nie ma to znaczy, że straszę prosiaki w lesie. kmarius[at]poczta.fm

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Amstern Nie przesadzaj z tym specjalistą. ;) A co Pietji... Jak go już wpuścisz to i wódkę...
  • @Amstern Dobre. Nie ufaj tym dla których polityka od początku była jedyną drogą i sposobem...
  • @pawel.nn Pani Kanclerz eksperymentować to sobie może... Ale w eksperymentach społecznych jej...

Tagi

Tematy w dziale Społeczeństwo