Blog
z góry i pod górę
hephalump
hephalump geolog
14 obserwujących 467 notek 249482 odsłony
hephalump, 13 marca 2017 r.

Firefox kończy wsparcie dla systemów Windows XP i Vista

440 1 0 A A A
Firefox - komunikat o zakończeniu wsparcia dla Windows XP i Vista
Firefox - komunikat o zakończeniu wsparcia dla Windows XP i Vista

Firefox w wersji 52 jest ostatnią wersją tej przeglądarki, która zawiera pełne wsparcie dla starych systemów Windows XP oraz Vista. Inne przeglądarki (Google Chrome, IE) już wcześniej przestały współpracować z wymienionymi produktami firmy Microsoft.

https://support.mozilla.org/t5/Instalacja-i-aktualizacja/Wa%C5%BCne-Firefox-ko%C5%84czy-wsparcie-dla-Windows-XP-i-Visty/ta-p/31920

Jednak całkiem sporo moich znajomych nadal użytkuje komputery z zainstalowanym systemem Windows Vista lub Windows XP. Sam też nadal posiadam maszynę z Vistą na pokładzie.

Dziurawy system operacyjny: Wndows XP nie jest wspierany przez MS od 2014, wsparcie dla Visty kończy się ostatecznie afair w kwietniu 2017 oraz dziurawa (nieaktualizowana) przeglądarka to już imo za dużo luk w zabezpieczeniach systemu.

Cóż, każda przygoda kiedyś się kończy. Współpraca z produktami MS też... ;)

W moim wypadku miejsce Wndows Vista na starym laptopie zajmie aktualna dystrybucja Linux Mint. Testuję tę dystrybucję już od dawna i mam o niej dobrą opinię. A czytelnikom też polecam to rozwiązanie. Bo co prawda przechodząc na zupełnie inny system operacyjny trzeba nauczyć się paru nowych rzeczy. Ale dostajemy system aktualny, którzy możemy pobrać z serwera, zainstalować i użytkować bez konieczności jego zakupu. Tak... za darmo i to na dodatek zupełnie legalnie :)


Ps

Po aktualizacji przeglądarki Firefox na komputerze z systemem WinXP, przy próbie logowania do Salon24.pl wyskakuje mi teraz komunikat, że połączenie jest niezabezpieczone.


Ps2

Opery też już nie udało mi się zaktualizować do najnowszej wersji.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

w średnim wieku, niezbyt dynamiczny, z małego miasta przeniosłem się do dużego by w końcu uciec na wieś ;) Jeżeli przez jakiś dłuższy czas mnie nie ma to znaczy, że straszę prosiaki w lesie. kmarius[at]poczta.fm

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Amstern Nie przesadzaj z tym specjalistą. ;) A co Pietji... Jak go już wpuścisz to i wódkę...
  • @Amstern Dobre. Nie ufaj tym dla których polityka od początku była jedyną drogą i sposobem...
  • @pawel.nn Pani Kanclerz eksperymentować to sobie może... Ale w eksperymentach społecznych jej...

Tagi

Tematy w dziale Technologie